Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka i Kultura w Zawadzkiem Biblioteka i Kultura w Zawadzkiem

DLA UŻYTKOWNIKÓW BIBLIOTEKI

INFORMACJA O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH  DLA UŻYTKOWNIKÓW BIBLIOTEKI

 

Biblioteka i Kultura w Zawadzkiem, z siedzibą w Zawadzkiem, przy ul. Dębowej 13A, jako administrator danych osobowych informuje, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu udostępniania i ochrony zbiorów bibliotecznych, tj. odzyskiwania udostępnionych materiałów bibliotecznych, dochodzenia roszczeń z tytułu nieterminowego zwrotu materiałów bibliotecznych, ich zniszczenia, jak również świadczonych usług informacyjnych. Dane będą przetwarzane w celach archiwalnych i statystycznych (tworzenie zestawień, analiz i statystyk na potrzeby wewnętrzne, jako prawnie uzasadniony interes realizowany przez Administratora)

 

Przy zapisie do biblioteki osób, które nie ukończyły 13 roku życia, do przetwarzania danych osobowych wymagana jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego oraz podanie jego danych osobowych.

 

Konsekwencją odmowy  podania danych będzie brak możliwości korzystania ze zbiorów i usług Biblioteki.

 

Pani/Pana dane będą przechowywane przez okres nie dłuższy niż 5 lat od momentu ostatniego zwrotu udostępnionych materiałów bibliotecznych. Odstępstwo od tej reguły może mieć miejsce, w przypadku nieuregulowania zobowiązań wobec biblioteki.

 

Dane będą udostępniane jedynie podmiotom uprawnionym na podstawie przepisów prawa lub umów powierzenia. Dane nie będą transferowane do państw trzecich oraz organizacji międzynarodowych.

 

Podanie danych jest wymagane w związku z obowiązkiem ustawowym (wykonywania obowiązku wynikającego z ustawy z dnia 27 czerwca 1997 r. o bibliotekach, ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej).

Dane osobowe odbiorców informacji o nowościach i organizowanych wydarzeniach będą przetwarzane na podstawie zgody. Od osób, które nie ukończyły 13 roku życia wymagana jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego. Zgoda może być w każdym czasie cofnięta.

 

Dane będą przetwarzane do momentu ustania celu przetwarzania. Dane nie będą profilowane.

Przysługuje Pani/Panu prawo do cofnięcia zgody, dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia danych oraz prawie wniesienia skargi do organu nadzorczego. Wszelkie informacje związane z danymi osobowymi można uzyskać kontaktując się z Inspektorem Danych Osobowych pod nr telefonu 774623171.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny