Przystanek: Biblioteka
W piątek 15 maja, w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, filię biblioteczną w Kielczy odwiedzili uczniowie klasy ósmej z PSP w Żędowicach. Podczas spotkania młodzież miała okazję zapoznać się ze zbiorami biblioteki oraz historią Zabytkowej Chaty i okolicy. Zaproszony gość – ks. proboszcz Jan Wypior – barwnie i z pasją opowiadał o historii chaty oraz regionu, tworząc bardzo miłą i serdeczną atmosferę. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i udział w spotkaniu zorganizowanym przez bibliotekę, a ks. Janowi za podzielenie się wieloma lokalnymi opowieściami, które warto odkrywać i pielęgnować.





