Uroczyste otwarcie Centrum Kultury i Biblioteki
W czwartek, 25 września w Kielczy, odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Kultury i Biblioteki.
W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych oraz zaproszeni goście.
Uroczystość rozpoczęła się od hymnu „Gaude Mater Polonia”, po czym Wicedyrektor Biblioteki
i Kultury w Zawadzkiem Dominik Kowalski serdecznie powitał wszystkich przybyłych gości i złożył serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia. Następnie oddał głos obecnym na uroczystości otwarcia.
W przemówieniach gości: Burmistrza Zawadzkiego Michała Rytla, Sołtysa Kielczy Jana Czanguleita, Proboszcza parafii św. Bartłomieja Apostoła w Kielczy ks. Jan Wypiora oraz Wiceprezesa Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Kraina Dinozaurów” Gerarda Wonsa dominowały podziękowania oraz życzenia, by ten piękny nowoczesny obiekt tętnił życiem kulturalnym.
Ksiądz Jan przedstawił krótką historię obiektu oraz dokonał poświęcenia budynku.
Kulminacyjnym momentem uroczystości było przecięcie wstęgi.
Dokonali tego:
Burmistrz Zawadzkiego Michał Rytel
Przewodniczący Rady Miejskiej w Zawadzkiem Jacek Matheja
Dyrektor Biblioteki i Kultury Joanna Spałek
Sołtys Kielczy Jan Czanguleit.
Wśród zaproszonych gości obecni byli również:
Zastępca Burmistrza – Andrzej Pruski Przewodniczący
Rady Miejskiej w Zawadzkiem – Jacek Matheja
Przewodniczący Rady Powiatu Strzeleckiego - Joachim Szostok
Radny Powiatu Strzeleckiego – Bartłomiej Kowalczyk
Radni Rady Miejskiej w Zawadzkiem (Iza Morys, Monika Meinhardt, Bartosz Pamuła, Jakub Orłowski - Radny Gminy, Zuzanna Matusek, Piotr Maisel , Izabela Cukier, Sybilla Czech, Hubert Hatlapa, Daniel Krawiec)
Wiceprezes Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Kraina Dinozaurów" - Gerard Wons
Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Kielczy – Magdalena Kolmasiak
Prezes OSP Kielcza - Henryk Bartoszek
Emerytowana Kierownik Filii bibliotecznej w Kielczy - Joanna Wieszołek.
Podczas otwarcia można było również zwiedzić nowy budynek. Z ciekawością robili to przybyli goście, którzy oglądali zakamarki świeżo oddanego do użytku centrum. Dodatkową atrakcją była wystawa fotograficzna.
Po oficjalnej części w zabytkowej chacie, w miejscu urzekającym klimatem i szczególną atmosferą, mogliśmy wysłuchać opowiadań w gwarze śląskiej przygotowanych przez Agatę i Bartłomieja Szczotków, uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kielczy.
Przypomnijmy, że nowy obiekt to budynek użyteczności publicznej i znajduje się w nim Filia Biblioteki Publicznej.





