Biblioteka i Kultura w Zawadzkiem Biblioteka i Kultura w Zawadzkiem

Historia filii

Filia w Kielczy
Gromadzka Biblioteka w Kielczy została otwarta w marcu 1949 roku. Pierwszym pracownikiem i jednocześnie kierownikiem był Pan Jan Chmielorz. Lokal o powierzchni około 10 m kw. mieścił się przy ulicy 15 Grudnia. Początkowo Biblioteka posiadała 796 woluminów oraz 137 czytelników. W pierwszych latach istnienia biblioteki nastąpiło szereg zmian personalnych.
W 1950 roku pracownikiem była Pani Henryka Niemiec, następnie Pan Alojzy Kotula. W 1951 roku kierownikiem został ponownie Pan Jan Chmielorz, który ukończył kurs bibliotekarski. W tym też roku zwiększa się powierzchnia zajmowanego lokalu do 25 m kw. W 1952 roku kierownikiem biblioteki został Pan Hubert Pietruszka (ukończył kurs bibliotekarski w Jarocinie), a w 1954 roku kierownictwo objęła Pani Joanna Wieszołek.
Od października 1987 roku biblioteka działa w nowym lokalu, składającym się z kilku pomieszczeń. Po odejściu na zasłużoną emeryturę Pani Joanny Wieszołek (przepracowała w bibliotece 41 lat), w 1999 roku, kierownikiem filii w Kielczy została Pani Bronisława Ostrowska-Saternus.

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.